ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Augmentacja tkanek miękkich i kości

W przeprowadzanym kompleksowym procesie odbudowy zębów i przywracania prawidłowego zgryzu wykonujemy w naszym gabinecie zabieg augmentacji kości (in. regeneracji kości) i odbudowy tkanek miękkich przyzębia.

Jako, iż odwiedzający nas Pacjenci, są traktowani przez nas indywidualnie i całościowo, uwzględniamy w przygotowaniu planu leczenia obecny stan zębów i dziąseł pacjenta, w celu wyboru najefektywniejszego rozwiązania i osiągnięcia zamierzonego efektu – czyli naturalnego, zdrowego, pełnego i równego uśmiechu.

Bardzo często po usunięciu zębów (lub wówczas gdy ząb był usunięty dawno temu), dochodzi do naturalnego zapadnięcia dziąsła i zredukowanej ilości kości dziąsła.
Redukcja kość po usunięciu zębów własnych jest największa w pierwszym roku i może prowadzić do zaniku nawet 60% kości. W takim przypadku gdy redukcja jest znaczna przeprowadzamy zabiegi, które pogrubią tkanki miękkie (dziąsło) oraz kość tak, aby można przeprowadzić prawidłową odbudowę zęba i przywrócić poprawny zgryz wraz z naturalnymi estetycznym wyglądem.

Podczas wykonywania zabiegu augmentacji zapewniamy naszym Pacjentom komfortowe znieczulenia, a także zapewniamy iż wykorzystujemy materiały najwyższej jakości, które pozwalają na bezpieczną odbudowę tkanki i jej przyjęcie przez organizm jako własną i pełnowartościową.

Należy pamiętać, ze przy znacznych ubytkach może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu, natomiast przy małych zanikach augmentację przeprowadzamy podczas zabiegu implantacji.