ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Braki w uzębieniu

Braki w uzębieniu nie muszą być przyczyną nieatrakcyjnego uśmiechu. Dzięki stosowanym przez nas wypełnieniom możemy zagwarantować Państwu równe i naturalnie wyglądające zęby, nawet po ich odbudowie.

Istnieje wiele możliwości odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zębów przednich i bocznych. Dlatego też gwarantujemy Państwu wybranie najbardziej oszczędzającego tkanki sposobu odbudowy zębów – w zależności od rodzaju i umiejscowienia braku często takim rozwiązaniem jest kompozyt.

Na wyposażeniu naszego gabinetu jest koferdam – to stosowana w trudnych przypadkach cieniutka gumowa tkanina zapewniająca izolację zębów, która wyklucza konieczność stosowania ligniny. Izolacja od śliny oraz bakterii uzyskana przy użyciu koferdam, daje gwarancję najdokładniejszego i bezpiecznego leczenia, które jest jednocześnie wygodne dla pacjenta. Kolejnym usprawnieniem jest praca wykonywana w powiększeniu, przy pomocy lup zabiegowych lub mikroskopu operacyjnego. Zwiększona widoczność zapewnia wykonanie wypełnień perfekcyjnie imitujących naturalne zęby.
Wypełnienia kompozytowe stosujemy dlatego, że są jednym z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Stosowane przez nas rozwiązania idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, dzięki czemu pacjent ponownie może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem wraz z zapewnieniem wieloletniej trwałości wypełnienia. Dla osób z dużymi uszkodzeniami koron zębowych konieczne jest czasami wykonanie licówki lub korony porcelanowej, której projekt przygotowywany jest po uzyskaniu wycisku wykonanego na zębie.
Efektem stosowania wykonywanych w naszej praktyce wypełnień jest to, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym, a naturalnym zębem. Zakładanie kompozytów daje możliwość modelowania kształtu powierzchni w stanie plastycznym, która w ostatecznej wersji jest utwardzana przy użyciu lamp polimeryzacyjnych. Dlatego przy niewielkich ubytkach możliwe jest ich zamaskowanie w trakcie jednej wizyty.

Zabiegi wypełnień kompozytowych wykonujemy z chirurgiczną precyzją, co daje bezkompromisową jakość i wspaniałe efekty, przyczyniając się również do zatrzymania rozwoju próchnicy i bakterii wywołujących paradontozę.

Korzyści dla pacjenta:
– zatrzymanie rozwoju próchnicy i bakterii wywołujących paradontozę,
– odzyskanie zdrowego, pięknego uśmiechu,
– wypełnienia w kształcie i kolorze naturalnego szkliwa zębów,
– niewielka inwazyjność dla zdrowych zębów,
– wieloletnia trwałość wypełnień.

Estetyczna odbudowa zębów i wypełnienia
Dla pacjentów najważniejsze są zdrowe zęby. Nie można jednak zapominać o ich estetyce. Naturalnie wyglądające i białe zęby są gwarancją pięknego uśmiechu. W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze techniki wypełnień kompozytowych – rozwiązań niezwykle trwałych oraz w pełni naśladujących naturalny kształt i kolor zębów.

Zęby boczne – wypełnienia bezpośrednie
Specjalizujemy się zastępowaniem amalgamatu (fachowa nazwa dla czarnych i srebrnych plomb) oraz płaskich plomb estetycznymi wypełnieniami o kształcie i kolorze zęba. Stosujemy światłoutwardzalne kompozytowe wypełnienia dla odbudowy zębów z małymi i średnimi ubytkami próchnicowymi. Dzięki zastosowanym technikom gwarantujemy pacjentom odbudowę wykonaną w kształcie naturalnych zębów oraz wieloletnią trwałość zastosowanych wypełnień.

Estetyczna odbudowa dużych ubytków
Gdy zęby pacjenta są bardzo zniszczone lub kilka ubytków występuje obok siebie, proponujemy estetyczną odbudowę zębów wykonaną przy pomocy nakładów zwanych Inlay, Onlay oraz Overlay. Ich wykonanie wymaga dwóch wizyt w naszym gabinecie. Podczas pierwszej z nich dokładnie oczyszczamy ząb z próchnicy i pobieramy wycisk potrzebny do wykonania projektu. W laboratorium tworzony jest nakład wykonany z porcelany lub kompozytu. Podczas drugiej wizyty projekt jest osadzany na zębie. Tak wykonany nakład ma w pełni naturalny kształt i kolor zęba, a oprócz tego jest bardzo wytrzymały i wzmacnia ząb.

Estetyczne wypełnienia zębów przednich
Niewielkie uszkodzenia zębów przednich wypełniamy materiałami światłoutwardzalnymi. Są one wykonane z drobnego szklano-ceramicznego proszku zmieszanego ze światłoutwardzalną żywicą. Jest to technika i materiał pozwalający na założenie, kształtowanie oraz utwardzenie bezpośrednio na przygotowanym wcześniej zębie. To najmniej inwazyjny sposób estetycznej odbudowy zębów stosowany w przypadku wypełniania niewielkich ubytków próchnicowych lub starć zębów. Najnowsza generacja kompozytów używanych w naszym gabinecie posiada trwałość naturalnych zębów. Dodatkowo dzięki stosowaniu techniki warstwowej jesteśmy w stanie uzyskać idealny odcień naturalnego szkliwa zębów pacjenta.