ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Dla zapewnienia trwałego, pięknego i naturalnego uśmiechu w przypadku braku jednego lub kilku zębów stosujemy w procesie leczenia implanty zębowe. Implant zębowy to tytanowy filar (śruba pełniąca rolę naturalnego korzenia), który jest umieszczany w kości w miejscu brakującego zęba. Na tym elemencie wykonywana jest odbudowa protetyczna, czy to w formie uzupełnienia stałego (korony, most) czy też w formie uzupełnienia ruchomego (protezy), które to uzupełnienia pozwalają na odtworzenie prawidłowych warunków zgryzowych.

Wszczepienie jednego lub kilku implantów jest zabiegiem chirurgicznym. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o możliwości wszczepienia implantu konieczne jest przeprowadzenie dokładnego badania pacjenta. Niejednokrotnie występuje konieczność wykonania dodatkowych zdjęć (RTG, tomografia stożkowa itp), w celu precyzyjnej analizy i podjęcia decyzji o wdrożeniu jak najbardziej przewidywalnego postępowania u każdego pacjenta indywidualnie.

Często przed zabiegiem wszczepienia implantu potrzebne są poprzedzające zabiegi periodontologiczne: odtworzenie brakującego dziąsła, pokrycie recesji, pogrubienie dziąsła, odbudowa brakującej kości itp., które przygotują tkanki pacjenta do zabiegu implantacji. Właściwe przygotowanie do implantacji ma ogromny wpływ na efekt końcowy oraz późniejsze prace protetyczne wykonane na tych implantach.


Stosowane przez nas implanty zębowe to systemy 3i, Astra, Ankylos spełniające najwyższe standardy jakościowe. Implanty są różne, tak samo jak różne są odbudowy protetyczne na wszczepionych implantach. Różne są łączniki, które łączą implant znajdujący się w kości z koroną protetyczną na tym implancie. W zależności od tego, w jaki sposób będzie wykonywany łącznik (czy będzie to gotowy produkt fabryczny czy też będzie on wykonywany indywidualnie dla pacjenta) oraz z jakiego materiału (złoto, tytan, porcelana, chromokobalt itd) będą wykonywane elementy przyszłej pracy protetycznej (korony, mosty) to różne będą ceny, jakość, wytrzymałość materiału, a nawet estetyka.

Proces podejmowania decyzji o ostatecznej metodzie leczenia jest uzgadniany z pacjentem indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Indywidualny plan leczenia pacjenta jest proponowany w oparciu o badanie, dogłębną analizę i przewidywane zabiegi oraz rozwiązania, bez względu na to, czy mamy leczyć pacjenta zachowawczo, ortodontycznie, periodontologicznie, protetycznie czy chirurgicznie.

Nasze doświadczenie oraz pełny zakres usług wykonywanych przy użyciu najwyższej klasy materiałów i sprzętu, to gwarancja najwyższej jakości efektu końcowego, co pozwala naszym pacjentom po zabiegach implantologicznych cieszyć się przez wiele lat naturalnym i trwałym uśmiechem.