ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Korony i mosty

Korony i mosty

Stosowane przez nas korony i mosty są estetycznym uzupełnieniem protetycznym z dobranym idealnie kolorem, odtwarzającym w sposób naturalny kolorystykę zębów własnych. Korony i mosty są najwygodniejszymi oraz najbardziej komfortowymi uzupełnieniami braków zębów, doskonale imitującymi zęby naturalne. Korony wykonujemy tylko wówczas, gdy pacjent posiada własny dobry korzeń zęba. Posiadają one funkcję i kształt zęba, a ponadto zabezpieczają pozostałą część przed dalszym zniszczeniem. Korony, poza funkcją estetyczną, pełnią również rolę zabezpieczającą zęba przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy licówka nie jest już możliwa ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba.
Stosujemy korony pełnoceramiczne: napalane, tłoczone, na podbudowie z cyrkonu, obojętne dla organizmu – antyalergiczne (biokompatybilne). Korony porcelanowe i mosty wykonujemy także na podbudowie z metalu lub złota. Porcelana używana obecnie jest materiałem najlepiej akceptowanym przez tkanki otaczające. Sprzyja procesom samooczyszczania i umożliwia najlepszą higienę, nie powodując zalegania płytki bakteryjnej.
Most to stałe uzupełnienie protetyczne, które wykorzystujemy do odbudowy braków od jednego do nawet kilku zębów. To rozwiązanie protetyczne, które na stałe zacementowane jest w jamie ustnej. Most pełni rolę funkcjonalną i estetyczną, odtwarza czynność i kształt utraconych zębów.

Stosowane w naszej praktyce rodzaje mostów:
• cyrkonowe – wykonane z bikompatybilnej, wysokoestetycznej porcelany, dające idealny efekt kosmetyczny przy zachowaniu wytrzymałości, bez metalu,
• metalowo-porcelanowe – mosty porcelanowe na podbudowie metalowej dają dobrą wytrzymałość i bardzo dobry efekt kosmetyczny, przy rozsądnej cenie:
– na złocie – złoto działa bakteriostatycznie, nie alergizuje
– na bezniklowej stali stomatologicznej – trwałe i stosunkowo niedrogie rozwiązanie,
• adhezyjne (kompozytowe na włóknie szklanym, porcelanowe) – nie wymagają szlifowania zębów filarowych, muszą być spełnione odpowiednie warunki do mocowania tych mostów,
• metalowe – z bezniklowej stali stomatologicznej, są trwałe ale nieestetyczne,
• kompozytowe – jako uzupełnienie tymczasowe, estetyczne, lecz nietrwałe.
Korony i mosty nie tylko są w stanie odtwarzać brakujące zęby, ale również maskować nieprawidłowości, jak przechylenia zębów itp., czy korygować nieestetyczny kształt lub kolor zębów własnych.