ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Korony tymczasowe

Korony tymczasowe

Prowadzimy kompleksowe zabiegi protetyczne, dbając o każdy szczegół w procesie leczenia naszych pacjentów. Korony tymczasowe to rozwiązanie, które stosujemy na pewien okres w celu ochrony tkanek zęba. W przypadku zębów bardzo zniszczonych stosujemy szlifowanie, następnie robimy koronę tymczasową, potem próby korony ostatecznej i na koniec cementujemy.

Stosujemy korony tymczasowe również po odbyciu leczenia kanałowego w obszarze zębów w odcinku tylnym, gdzie korona pełni funkcję ochronną zęba przed złamaniem. Korony tymczasowe wykonujemy przy wykorzystaniu Protemp™ 4 (plastyczne korony kompozytowe). Gdy nie przebudowujemy zgryzu pacjenta, korona tymczasowa ma kształt zęba przed oszlifowaniem.

Korony tymczasowe wykonujemy również w przypadkach, kiedy planowane są korony na zęby w odcinku przednim. Podczas jednej wizyty dokonujemy korekty kształtu zęba, tak aby podobał się pacjentowi i zachowywał prawidłowe funkcje. Jeśli pacjent zaakceptuje kształt, to wykonywany jest wycisk i na tej podstawie korona tymczasowa, z którą pacjent wychodzi z gabinetu.
Następnie podczas kolejnych wizyt, na tej koronie tymczasowej możemy wykonywać korekty kształtu dopasowując wszystko tak, aby nowy zgryz spełniał swoje funkcje i był estetyczny oraz wykonać korony ostateczne.

Po chirurgicznym wydłużaniu korony klinicznej korona tymczasowa jest noszona przez kilka miesięcy (czas ten jest uzależniony od tego, którego zęba dotyczył zabieg) w celu wygojenia tkanek przyzębia.
W sytuacji, w której korony znajdują się w odcinku przednim (widocznym i ważnym z punktu estetyki), najpierw korona jest noszona przez pewien czas – dokonujemy na niej zmiany (długości i kształtu), aż osiągnięty zostanie taki efekt, który zadowoli pacjenta i lekarza.

Korona tymczasowa zabezpiecza oszlifowany ząb i gwarantuje właściwą estetykę i komfort pacjentowi, a fakt trwania leczenia protetycznego jest niewidoczny.