ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Protezy ruchome szkieletowe

Protezy zębów Kędzierzyn Koźle

Protezy ruchome szkieletowe

Starając się wszystkim naszym pacjentom zapewnić piękny uśmiech i estetyczny naturalny wygląd, stosujemy protezy częściowe. Wykonuje się dla osób, którym brakuje kilku zębów, a w przypadku całkowitej utraty zębów również protezy całkowite. Zapewniamy naszym pacjentom z takim schorzeniem przywrócenie funkcji żucia wraz z estetyką naturalnych zębów. Dbamy też o to, aby w przypadku protez całkowitych nie dochodziło do uszkodzenia tkanek, na których oparta jest proteza.
Proteza szkieletowa, oparta na koronach teleskopowych pierwotnych z tlenku cyrkonu lub złota, to uzupełnienie częściowe braków w uzębieniu, szczególnie wskazane dla tych, których z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia innymi metodami, np. mostami. Protezy takie zapewniają stabilność podczas żucia i równomierne obciążenie zębów filarowych. Protezy teleskopowe chronią zęby filarowe – czyli naturalne pozostałe uzębienie pacjenta – przed próchnicą, a szynowanie uzębienia resztkowego pozwala na dłuższe jego zachowanie niż w przypadku protez tradycyjnych. Zaletą stosowanych przez nas protez jest łatwość w utrzymaniu higieny, długa żywotność protezy. Proteza tego typu pozwala również na adaptację w przypadku utraty jednego z zębów filarowych – wystarczy zaślepić koronę wtórną i podścielić protezę, a to oznacza, że nie trzeba wykonywać nowej protezy.

Stabilność protezy teleskopowej w czasie noszenia, jedzenia, czy mówienia zapewnia pewność siebie pacjentów, ponieważ nie ma ryzyka, że takie uzupełnienie wypadnie w miejscu publicznym.

Liczba wizyt
Trzy do pięciu wizyt, gdyż konieczne jest wykonanie wycisku dziąseł i właściwe dopasowanie protezy. Po założeniu gotowej protezy pacjent może potrzebować kilku dodatkowych wizyt, aby dokonać ewentualnych drobnych korekt w celu dopasowania protezy.

Protezy teleskopowe z koronami
Wykonujemy naszym pacjentom również protezy częściowe, którym brakuje kilku zębów lub pozostałe nie są na tyle silne, by utrzymać most. Protezy całkowite używane są przez tych, którzy utracili wszystkie górne i dolne zęby.
We wszystkich stosowanych protezach wykorzystujemy kosmetyczne elementy utrzymujące zasuwy, zatrzaski typu CEKA i Bredent.