ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Scaling

Scaling

W naszym gabinecie od wielu lat z sukcesem przeprowadzamy zabiegi profesjonalnej higienizacji. Wszystkie stosowane przez nas metody pomagają usunąć kamień nazębny i inne osady odkładające się na zębach, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz estetykę uzębienia. Indywidualna terapia w naszej praktyce polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym. Odbywa się to podczas profesjonalnych zabiegów wykonywanych naszym gabinecie: scalingu (usuwanie kamienia) oraz jeśli to konieczne, kiretażu. Scaling to zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad i poddziąsłowych z następnym polerowaniem zębów. Kieretaż może być wykonywany w znieczuleniu, a polega na delikatnym oczyszczeniu powierzchni korzeni z kamienia, cementu korzeniowego zawierającego toksyny bakteryjne, głębokich kieszeni dziąsłowych oraz wygładzeniu powierzchni korzeni. Domowe sposoby, jak szczoteczkowanie, używanie nici dentystycznej i płynów do płukania, są niezbędne do zachowania zdrowego uśmiechu, ale nie są wystarczające.

Aby nasze zęby pozostały zdrowe należy regularnie poddawać się zabiegowi czyszczenia zębów – scalingowi u dentysty raz na pól roku. Tylko profesjonalne i regularne oczyszczanie zębów jest w stanie dokładnie usunąć odkładający się na zębach kamień oraz usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, czarnej herbaty, czy palenia papierosów.
Dzięki stosowanym przez nas zabiegom wykonywanym na najwyższej klasie sprzęcie, nieestetyczny wygląd zębów pozostanie tylko wspomnieniem, a końcowy efekt zapewni poczucie czystości, świeżości jamy ustnej oraz pozwoli ponownie uśmiechać się bez skrępowania.