ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Wybielanie

Wybielanie zębów

W naszym gabinecie stosujemy kilka rozwiązań pozwalających przywrócić zębom naturalny i równomierny kolor. Zapewniamy naszym pacjentom pozbycie się nieładnego koloru szkliwa, czy przebarwień zębów, w sposób szybki i dyskretny. 
Wykonujemy cały zabieg podczas jednej wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym dzięki wybielaniu lampą plazmową. Również pacjentom z przebarwionymi pojedynczymi zębami, np. po dawno wykonanym leczeniu kanałowym, zapewniamy rozwiązania przywracające naturalny kolor zęba.

Stosujemy również metodę nakładkowego wybielania (tzw. domowa), która polega na zakładaniu na noc specjalnie przygotowanych dla pacjenta indywidualnych szyn i aplikowaniu do nich preparatu o działaniu wybielającym. Proces nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie. Prowadzony pod nadzorem lekarza jest bezpieczny. Efekt estetyczny jest trwały, a proces wybielania bezpieczny. Badania kliniczne potwierdzają, że metoda ta nie powoduje uszkodzenia struktury szkliwa. Podczas wybielania może pojawić się okresowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne, która szybko mija po zaprzestaniu stosowania preparatu. Najlepszymi kandydatami do wybielania są pacjenci z naturalnie żółtymi zębami lub brązowymi przebarwieniami oraz z osadami wywołanymi np. paleniem tytoniu. Należy pamiętać, że chcąc osiągnąć najwyższe efekty estetyczne i piękny biały uśmiech, przed wybielaniem należy wyleczyć zęby i oczyścić je z kamienia i osadów.