ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Kompleksowa diagnostyka przeprowadzana w naszej praktyce pozwala na skuteczne leczenie i rehabilitację zaburzeń zwarcia i stawu skroniowo-żuchwowego. Diagnozowanie opiera się na przebadaniu pacjentów pod kątem odczuwalnych problemów lub schorzeń związanych z zaburzeniami stawu skroniowego i łuku twarzowego. Pacjenci często zgłaszają się do nas z objawami takimi jak: bóle głowy, zaciskanie zębów, bóle w okolicy stawu S-Ż, trzaski, czy też przeskakiwanie układu żucia. Tego typu dolegliwości są typowymi wskazówkami do przeprowadzenia pełnego badania stawu.
Kompleksowa diagnostyka przeprowadzana w naszej praktyce pozwala na zbadanie relacji występujących w układzie zębów i stawu skroniowo-żuchwowego pacjenta, ukazując przyczyny wadliwego działania układu żucia. Stosując odpowiednią diagnostykę i badania możliwe staje się wykonanie prac zabezpieczających zęby i stawy u pacjentów cierpiących na bruksizm, zatrzymanie, zaniżania zwarcia, czy też z nieprawidłową wysokością zębów. Bardzo często diagnoza pozwala na wykrycie przyczyn bólów uznawanych za migrenowe, a mających swoją przyczynę w nieprawidłowym napięciu mięśni w obrębie głowy.

Podczas wizyty pacjenta wykonujemy manualną analizę czynnościową oraz ustalamy indywidualny plan leczenia obejmujący również farmakoterapię, szynoterapię, czy też fizykoterapię.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia zaburzeń zwarcia i stawu skroniowo-żuchwowego w praktyce dentystycznej MeDentico uzyskujemy doskonałe efekty bez narażania pacjenta na dyskomfort. W przypadkach wymagających fizjoterapii pacjenci są przekierowywani do fizjoterapeuty, co gwarantuje ciągłość leczenia.